5 najlepszych aplikacji do oglądania filmów za darmo

Nie wiesz, co wybrać? Subskrypcję Netflixa, HBO Go, Apple TV? Sprawdź 5 najlepszych aplikacji do oglądania filmów za darmo, a już nie będziesz musiał decydować.

Portale streamingowe rosną w siłę

Zamknięte kina, odwołane festiwale filmowe i przełożone premiery… Wszystko to spowodowało, że jeszcze bardziej urósł w siłę, już i tak bardzo popularny, serwis streamingowy Netflix. Ale nie ma co się dziwić, ponieważ wiele seriali bije na głowę rozreklamowane hollywoodzkie produkcje. Powiedziałbym nawet, że jeżeli chcesz obejrzeć materiał, którego fabuła i intryga wykracza poza inteligencję 12-latka, to pozostają tylko seriale.

Seriale prezentują wysoki poziom

Wraz z popularnością Netflixa, inni giganci telewizyjni również zainwestowali w ten rodzaj rozrywki. Dzięki temu mamy obecnie mnóstwo ciekawych tytułów do wyboru, ale z drugiej strony pojawiają się one na wielu płatnych platformach. Żeby choćby wymienić HBO Go, Apple TV czy mający niedługo premierę Disney+.

Darmowa alternatywa dla płatnych serwisów streamingowych

Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem pełnometrażowych produkcji, czy wolich uprawiać serialowy Binge-watching, na pewno każdemu z Was przyda się wiedza na temat 5 najlepszych aplikacji do oglądania filmów za darmo.

Pozwólcie, że nie będę rozpisywał się o serwisach wideo na życzenie największych polskich stacji. Każdy wie co to jest PLAYER, IPLA czy TVP VOD. O jakości darmowych materiałów nie będę się wypowiadał.

Kodi

Kodi to darmowy odtwarzacz multimedialny typu open source. Podobnie jak np. VLC służy do odtwarzania materiałów z lokalnego dysku. Ale prawdziwy potencjał pokazuje przy odtwarzaniu multimediów w Internecie i to za darmo. Kodi zapewnia bezpłatny dostęp do wielu treści, w tym programów, filmów, telewizji na żywo, sportu i wielu innych. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie dodatki, ewentualnie możesz ściągnąć całe gotowe kompilacje, zmienione pod kątem zawartości oraz wyglądu.

Dodatki do Kodi nie zawierają własnych treści. Są to agregatory, które pobierają strumienie lub łącza strumieniowe z różnych źródeł w Internecie. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, to najpopularniejsze oraz cały czas rozwijane rozszerzenie to Exodus Redux. Instalację i konfigurację tego dodatku znajdziesz tutaj.

Plex

Plex to narzędzie, które umożliwia dostęp do przechowywanych centralnie multimediów za pośrednictwem różnych urządzeń zewnętrznych. Mówiąc krótko, pozwala stworzyć serwer na twoim komputerze, dzięki któremu uzyskasz dostęp do filmów, zdjęć i muzyki znajdujących się na Twoim dysku twardym. Multimedia możesz potem odtwarzać korzystając z aplikacji klienckich na komputerze, telewizorze albo telefonie.

Ale nie każdy wie, że Plex oferuje od jakiegoś czasu sekcję z filmami i serialami. Wszystkie materiały możesz oglądać za darmo, jeśli tylko nie przeszkadzają Ci krótkie reklamy. Niestety dużym mankamentem, przynajmniej w styczniu tego roku, była bardzo ograniczona ilość tytułów (ponad 100), względem kilku tysięcy oferowanych na rynek amerykański.

Popcorn Time

Popcorn Time to serwis rozrywkowy, który pozwala oglądać filmy i programy za darmo. Aplikacja zawiera solidny zestaw treści i umożliwia strumieniowe przesyłanie ich w rozdzielczości Full HD. Chociaż jest przeznaczona przede wszystkim na telefony komórkowe, to równie dobrze działa z urządzeniami z Android TV. Jednak do łatwiejszej interakcji i nawigacji zaleca się zainstalowanie programu Mouse Toggle.

Stremio

Stremio to usługa strumieniowego przesyłania multimediów, która pozwala oglądać filmy, programy i wiele innych rodzajów treści online. Obsługiwana jest na wielu platformach, w tym na komputerach, telefonach komórkowych i przystawkach telewizyjnych. Z tym, że na urządzeniach działających pod kontrolą standardowego systemu Android, możesz ściągnąć aplikację oficjalnie ze sklepu Google Play. Ale już na Xiaomi Mi Box, który działa na Android TV, Stremio możesz zainstalować tylko z zewnętrznego pliku APK.

Stremio jest prostą aplikacją, o wiele łatwiejszą w użyciu niż Kodi. Chociaż może nie jest tak wszechstronna, to jest jest idealnym rozwiązaniem, jeśli po prostu chcesz obejrzeć film albo serial. Ponadto, zaletą Stremio jest to, że dodatki są instalowane online, a nie w lokalnej pamięci masowej. To dobra wiadomość dla posiadaczy urządzeń o małej pojemności, czyli większości z Android TV. Ponadto instalacja online oznacza, że dodatek wystarczy zainstalować na jednym urządzeniu i jest on automatycznie dostępny na wszystkich innych, na których korzystamy z tej usługi. Wybór i ilość dodatków jest znacznie ograniczona, ale wciąż jest ich wystarczająco dużo, żeby obejrzeć to, co lubisz.

Typhoon TV

Typhoon TV to bezpłatna usługa strumieniowego przesyłania treści na żądanie. Aplikacja ma duży asortyment filmów i seriali telewizyjnych. Jest to klon nieistniejącego już Terrarium TV, a wcześniej nosiła nazwę Titanium TV. Dokładny opis znajdziecie w tym wpisie. Twórcy aplikacji cały czas ją aktualizują, co zapewnia stabilność i funkcjonalność, a co najważniejsze trwałość linków.

Zawartość możesz sortować według różnych kategorii i gatunków za pomocą kilku prostych kliknięć. Dostępna jest również integracja z platformą Trakt, dzięki której możesz śledzić progres w serialach oraz historię oglądanych filmów.

Udostępnij
Dariusz Brzóska
Dariusz Brzóska

Z zawodu handlowiec z prawie 15-letnim doświadczeniem. Sercem zawsze w branży IT. Po godzinach prowadzę bloga o smart home, kanał youtube z animowanymi statystykami oraz projektuję strony internetowe. W wieku 40 lat podjąłem ryzyko i spełniam się zawodowo jako marketer.