Jak sparować Google Home Mini z dowolnym głośnikiem Bluetooth

Jeżeli nie zadowala Cię jakość dźwięku Twojego inteligentnego asystenta, sprawdź jak sparować Google Home Mini z głośnikami bluetooth, które posiadasz w domu.

Głośnik Google Home Mini to fantastyczne urządzenie, które pozwala wejść do świata inteligentnych urządzeń, przy nie wielkich kosztach. Za kwotę ok 100 zł dostajemy naprawdę świetną technologię, która posłuży za centrum dowodzenia naszym smart domem, będzie gadżetem robiącym wrażenie na znajomych albo przyda się po prostu do słuchania muzyki.

Technologia w przystępnej cenie… ale ta jakość dźwięku

Biorąc pod uwagę tą ostatnią funkcjonalność, objawia się podstawowa wada głośnika Google Home Mini… gra tragicznie. I nie chodzi mi nawet o to, że nie urządzimy z nim domówki. Powiedzmy sobie szczerze, nawet piosenki zespołu Fasolki, które puszczam synowi, brzmią fatalnie. Co prawda Google ma w swojej ofercie głośnik w wersji Max, ale to już wydatek grubo ponad 1000 zł, a przy nadal ograniczonych możliwościach asystenta Google w Polsce, lepiej kupić porządny soundbar albo zestaw kina domowego.

A co jeśli posiadamy już w domu odpowiedni sprzęt grający? Czytaj dalej, a pokażę Ci, jak sparować Google Home Mini z dowolnym głośnikiem Bluetooth. Dzięki temu wszystkie nagrania, które uruchomisz przy pomocy asystenta Google, będą odtwarzane na Twoim głównym głośniku.

Jak sparować Google Home Mini z innymi głośnikami?

Żeby powiązać nasze głośniki, wchodzimy w aplikację Google Home na telefonie. Z listy widocznych urządzeń wybieramy inteligentny głośnik, z którym będziemy parowali soundbar albo kino domowe. Następnie wchodzimy w ustawienia (ikonka koła zębatego) i szukamy pozycji Domyślny głośnik do muzyki. Klikamy Sparuj głośnik Bluetooth, a na sprzęcie który chcemy połączyć również włączamy tryb parowania. Z listy wybieramy właściwe urządzenie i potwierdzamy przez Połącz.

Tu od razu jedna uwaga. Kiedy soundbar był już połączony z telefonem, nie był widoczny w aplikacji Google Home. Musiałem anulować sparowanie, dopiero wszystko zadziałało.

Od tego momentu, każdy utwór o który poprosisz asystenta Google, zamiast na głośniku Mini, zostanie odtworzony na powiązanym soundbarze. Przy czym wszystkie potwierdzenia komend słychać będzie nadal na głośniku od Google.

Jeżeli chodzi o regulację głośności, możemy używać zarówno przycisków na powiązanym urządzeniu, na samym Mini głośniku oraz komend głosowych.

Kiedy już raz połączysz jakieś urządzenie Bluetooth z Google Home Mini możesz je odłączyć i ponownie podłączyć za pomocą komend głosowych, co bardzo usprawnia korzystanie z tak skonfigurowanego sprzętu.

Kiedy powiesz „OK, Google, disconnect bluetooth” nastąpi rozłączenie sparowania, a muzyka będzie odtwarzana bezpośrednio na Google Mini. Jeżeli chcesz ponownie połączyć poprzednio sparowane urządzenie wystarczy powiedzieć „connect” albo „connect bluetooth”, oczywiście poprzedzone wywołaniem asystenta.

Tworzenie grupy głośników

Ze sparowanych przez Bluetooth urządzeń audio, będziesz mógł również tworzyć grupy głośników. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać dostępną „infrastrukturę muzyczną” w Twoim domu i dokupić kilka głośników Google Home Mini, żeby cieszyć się w pełni inteligentnym systemem audio.

Żeby utworzyć taką grupę, w aplikacji Google Home na telefonie wyszukujemy naszego Mini głośnika. Wchodzimy w ustawienia i wybieramy Grupy. Następnie opcję Utwórz grupę urządzeń, nadajemy jej nazwę i zapisujemy. Kiedy wyjdziemy do menu głównego, nowo utworzona grupa będzie widoczna w dolnej części, pod listą pomieszczeń.

Po kliknięciu w nazwę grupy, a następnie ikonę ustawień, wybieramy Wybierz urządzenie i zaznaczamy interesujące nas urządzenia. Kiedy już ustawimy naszą Grupę, możemy wszystkimi podpiętymi urządzeniami sterować z jednego miejsca. Czyli będziemy mogli kontrolować multimedia oraz sterować głośnością.

Odłączanie głośników od Google Home

Jeżeli chcesz całkowicie odłączyć urządzenia audio od Google Home, wystarczy że wypowiesz komendę „OK Google, unpair bluetooth devices” i potwierdzisz swoją decyzję. Wówczas lista podłączonych urządzeń zostanie wyczyszczona i będziesz mógł sparować nowe głośniki.

Na koniec mała podpowiedź. Wszystkie powyższe działania i komendy możesz również wykorzystać z bezprzewodowymi słuchawkami.

Mam nadzieję, że dzięki tym kilku poradom i wskazówkom, w pełni wykorzystasz dostępne już w Twoim domu urządzenia audio. A uszy przestaną więdnąć przy słuchaniu muzyki za pomocą głośnika Google Home Mini. Jeżeli chcesz sprawdzić pozostałe ustawienia, przeczytaj jeden z wcześniejszych wpisów.

Udostępnij
Dariusz Brzóska
Dariusz Brzóska

Z zawodu handlowiec z prawie 15-letnim doświadczeniem. Sercem zawsze w branży IT. Po godzinach prowadzę bloga o smart home, kanał youtube z animowanymi statystykami oraz projektuję strony internetowe. W wieku 40 lat podjąłem ryzyko i spełniam się zawodowo jako marketer.