Jak uporządkować kable do ładowania?

Używamy coraz więcej elektronicznych urządzeń. Większość z nich działa na wbudowanych bateriach. W tym artykule podpowiem, jak uporządkować kable do ładowania.

Każde urządzenie elektryczne potrzebuje zasilania

Sprzęty elektroniczne, których jest pełno w naszych domach, dzielą się na dwie kategorie. Działające na prąd oraz zasilane za pomocą baterii. Mankamentem tych drugich jest to, że w końcu trzeba je naładować. Telefony, bezprzewodowy pad, smart opaska, a nawet golarka. Kiedy chcemy zasilić kilka urządzeń na raz, w kablach może zrobić się niezły bałagan. Ewentualnie gadżety ładują się porozrzucane po wszystkich pomieszczeniach w domu.

Jak uporządkować kable do ładowania - Ładowarka biurkowa

Dużo ładowarek = dużo problemów

Składowanie wszystkich ładowarek i pamiętanie, która jest do czego, to nie lada wyzwanie. Trzymanie wszystkiego gdzieś na meblach nie wygląda z kolei estetycznie. Mając w domu małe dzieci dochodzi jeszcze jedno zmartwienie. Takie wystające z gniazdek przedmioty są łakomym kąskiem dla młodych eksploratorów świata. Dlatego przypuszczam, że Ty również zastanawiałeś się, jak uporządkować kable do ładowania.

Jak uporządkować kable do ładowania - Ładowarka biurkowa (telefon)

Ładowarka biurkowa pozwoli uporządkować kable do ładowania

Znalazłem rozwiązanie na te wszystkie problemy. Zamówiłem z AliExpress ładowarkę biurkową na 4 porty USB. Urządzenie w zestawie posiada tylko przewód zasilający, więc w zależności od potrzeb i sprzętu, trzeba domówić właściwe kable. Ja zdecydowałem się na 2 micro USB typu B i 2 typu C, o długości 25 cm każdy.

Jak uporządkować kable do ładowania - Ładowarka biurkowa (porty USB)

Urządzenie jest kompaktowe, lekkie i posiada uchwyt do postawienia telefonu. Spód jest gumowany, żeby się nie przesuwał. Ja zdecydowałem się przykleić bazę na stałe za pomocą taśmy dwustronnej. Obecnie do ładowarki mam wpięte 4 różne końcówki: do pada, do opaski Mi Band 4, do telefonu na micro USB typu B i C. Od czasu do czasu wpinam również bezpośredni bazę do ładowania golarki elektrycznej.

Jak uporządkować kable do ładowania - Ładowarka biurkowa (pad)

Proste i skuteczne rozwiązanie

Ten prosty i tani gadżet pozwolił mi zapanować nad bałaganem w kablach. Teraz mam wszystko w jednym miejscu i zawsze pod ręką. 4 porty USB pozwalają na ładowanie wszystkich najczęściej używanych urządzeń jednocześnie. Od Ciebie zależy jakie kable i o jakiej długości dokupisz. Całość zapewnia komfort użytkowania, a do tego dobrze wygląda.

Udostępnij
Dariusz Brzóska
Dariusz Brzóska

Z zawodu handlowiec z prawie 15-letnim doświadczeniem. Sercem zawsze w branży IT. Po godzinach prowadzę bloga o smart home, kanał youtube z animowanymi statystykami oraz projektuję strony internetowe. W wieku 40 lat podjąłem ryzyko i spełniam się zawodowo jako marketer.