Najczęstsze problemy z głośnikiem Google Home wraz z rozwiązaniami

Głośnik Google Home to świetny gadżet w przystępnej cenie. Ale jak każde urządzenie przysparza czasami problemów. W tym wpisie znajdziesz ich rozwiązania.

Głośniki Google Home to kawał solidnej elektroniki i prosty sposób na wejście do świata smart home. Szczególnie ich wersja Mini, którą można kupić znacznie poniżej 100 zł.

Niestety mimo wyczekiwania wielu użytkowników, asystent Google w głośnikach nadal nie potrafi mówić w polskim języku. Tym samym mamy bardzo ograniczone wsparcie techniczne w przypadku wystąpienia jakiś problemów ze sprzętem.

W tym wpisie postaram się zebrać wszystkie problemy, jakie możesz napotkać w trakcie obcowania z głośnikiem Google Home, i oczywiście opisać ich rozwiązania. Strona będzie aktualizowana na bieżąco, w miarę pojawiania się nowych sytuacji i problemów.

Głośnik Google Home nie łączy się z internetem

Rozwiązanie 1

Trzeba przywrócić głośnik do ustawień fabrycznych poprzez naciśnięcie i przytrzymanie jednego guzika przez około 15 sekund. Następnie należy powtórzyć cały proces instalacji głośnika.

Rozwiązanie 2

W przypadku routerów 2-zakresowych, często domyślnie włączona jest opcja automatycznego przełączania między sieciami. Wówczas sieć 2.4 GHz i 5GHz będą miały wspólną nazwę. Wyłącz tą opcję, a głośnik Google Home połącz najlepiej w paśmie 5GHz.

Google Home nie widzi wszystkich urządzeń z aplikacji Mi Home

Rozwiązanie 1

Problem wynika z tego, że niektóre urządzenia z rodziny Xiaomi przeznaczone są na rynek europejski, a niektóre tylko na rynek chiński. Więc w zależności od tego jaki region wybierzesz i do jakiego serwera podłączysz się w aplikacji Mi Home, takie urządzenia będziesz widział w Google Home.

Rozwiązanie 2

Sprawdzi się tylko w przypadku oświetlenia Yeelight, które możesz dodać zarówno w aplikacji Mi Home oraz w natywnej aplikacji od Yeelight. Więc w jednym miejscu możesz ustawić region na Polskę, a w drugim na Chiny.

Rozwiązanie 3

Chyba najlepsze, a sprowadza się do zainstalowania zmodowanej aplikacji Mi Home, która pozwala na jednoczesne używanie urządzeń z regionu Europy i Chin. Plik w formacie apk ściągniecie z tej strony. Należy kliknąć na samym dole strony w link, który zawiera cyfry (numer wersji). Żeby ułatwić sobie sprawę, proponuję użyć w przeglądarce opcji tłumaczenia strony na język polski.

Udostępnij
Dariusz Brzóska
Dariusz Brzóska

Z zawodu handlowiec z prawie 15-letnim doświadczeniem. Sercem zawsze w branży IT. Po godzinach prowadzę bloga o smart home, kanał youtube z animowanymi statystykami oraz projektuję strony internetowe. W wieku 40 lat podjąłem ryzyko i spełniam się zawodowo jako marketer.