Poznajmy się!

Dariusz Brzóska
Dariusz Brzóska

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” – Walt Disney

Cześć. Mam na imię Darek.

Jestem fanem nowych technologii i wiernym użytkownikiem usług firmy Google. Mam bzika na punkcie smart gadżetów i wyznaję zasadę, że „Xiaomi lepsze”. W wolnych chwilach lubię wybrać się do kina na dobry film lub obejrzeć wyścig Formuły 1.

Od 2 lat wdrażam w mieszkaniu smart rozwiązania i zgłębiam związane z tym tematy. Pomogę Ci wybrać najlepsze gadżety, które przydadzą się w inteligentnym domu. Wytłumaczę, które urządzenia dobrze ze sobą współpracują, a na które nie warto wydawać pieniędzy. Przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces konfiguracji poszczególnych elementów oraz podam przykłady ich działania.

Wszystkie narzędzia i rozwiązania staram się opisywać nie wcześniej niż po dwóch miesiącach użytkowania. Uważam, że jest to absolutne minimum, żeby obiektywnie ocenić produkt i sprawdzić go w normalnych warunkach. Zaglądaj więc regularnie na mojego bloga, a dowiesz się jak sprawić, żeby technologia działała tak jak chcesz i służyła Ci na co dzień.

Od czego się zaczęło?

Wszystko zapoczątkował prezent od żony otrzymany na Gwiazdkę 2018 roku. Był to głośnik Google Home Mini. Dopiero zintegrowanie wszystkich urządzeń pod kontrolą Asystenta Google, pozwoliło mi wprowadzić do codziennego życia drobne automatyzacje. Wtedy też uświadomiłem sobie, że inteligentny dom, to nie kilka żarówek włączanych za pomocą aplikacji w telefonie.

Zacząłem zgłębiać temat. Pojawiały się kolejne urządzenia, wprowadzające nowe funkcjonalności do całego systemu. Im więcej sprzętu się pojawiało, tym więcej było problemów, żeby wszystko razem sprawnie działało. Gotowych rozwiązań w internecie było bardzo mało, więc wszystko musiałem testować sam.

W tym momencie pojawiła się myśl o stworzeniu bloga, na łamach którego mógłbym podzielić się zgromadzoną wiedzą. I tak po 3 miesiącach pracy nad aspektami technicznymi i wizualnymi, pod koniec września 2019 roku, wystartowała strona na której jesteś.

Najnowsze wpisy