Titanium TV – alternatywa dla Kodi

Jeżeli chcesz szybko i bez zbędnych konfiguracji, obejrzeć serial albo film, to istnieje alternatywa dla Kodi, która daje takie możliwości.

Jak zachować porządek w bibliotece multimediów?

Na rynku istnieje wiele programów do zarządzania i odtwarzania multimediów. Obecnie najbardziej popularne to Kodi i Plex. Pierwszy jest niezastąpiony przy katalogowaniu filmów przechowywanych na dyskach lokalnych i sieciowych, natomiast drugi to doskonały serwer multimedialny, dzięki któremu możesz oglądać swoje filmy, zdjęcia i muzykę praktycznie na każdym urządzeniu.

Kodi używam od bardzo dawna, jeszcze od czasów kiedy jego jedynym konkurentem był Media Portal. Dzięki funkcji automatycznego pobierania informacji o filmach oraz dodawaniu okładek w efektowny sposób wizualizuje naszą kolekcję multimediów.

Titanium TV - alternatywa dla Kodi - widok seriali

Kodi to niekoniecznie dobry wybór do strumieniowania

Na mojej przystawce Xiaomi Mi Box z Androidem TV na pokładzie mam zainstalowany Kodi w najnowszej wersji 18.4. Odkąd zacząłem używać go na telewizorze wykorzystuję również funkcję dostępną po zainstalowaniu odpowiednich dodatków, a mianowicie strumieniowanie wideo prosto z Internetu. Dzięki takim rozszerzeniom można cieszyć się za darmo taką samą funkcjonalnością jak na najpopularniejszych platformach typu Netflix czy HBO Go. Jednak dodatki do Kodi często są wycofywane lub przez długi czas nie są aktualizowane. Dlatego cały czas trzeba poszukiwać nowych rozwiązań i często konfigurować program. Jest to niewygodne i nie pozwala w pełni cieszyć się rozrywką.

Titanium TV - alternatywa dla Kodi - widok filmów

Titanium TV – najlepsza alternatywa dla Kodi

A gdybym powiedział Wam, że jest alternatywa dla Kodi, program który wystarczy zainstalować i można cieszyć się setkami filmów i seriali, a oglądanie można zacząć w ciągu minuty? Czytajcie dalej, a dowiecie się o wszystkich zaletach i jednym minusie Titanium TV.

Na aplikację trafiłem przypadkiem szukając na YouTubie poradnika do jakiejś wtyczki. Recenzent z anglojęzycznego kanału nie mógł wyjść z zachwytu nad prostotą i szybkością tego programu. I coś Wam powiem: miał rację. Wystarczy ściągnąć plik z rozszerzeniem .apk na urządzenie (najnowszą wersję pomoże znaleźć wyszukiwarka Google), zainstalować i uruchomić. I to wszystko. Żadnego ściągania dodatkowych pluginów, podawania adresów do repozytorium, konfiguracji itd. Jedyne co musimy ustawić to domyślny język dla wyświetlanych napisów.

Titanium TV - okno ustawień

Napisy w filmach nie są takie złe

Tu pojawia się jedyny minus Titanium TV. Aplikacja nie wspiera polskojęzycznych źródeł, więc nie uświadczymy materiałów z polskim lektorem i dubbingiem. Celowo nie nazywam tego wadą, bo wielu osobom nie będzie to zupełnie przeszkadzać, a będzie wręcz zaletą. Mam znajomych, którzy wolą oglądać filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową ponieważ bardziej mogą wczuć się w klimat. Na pewno podszkolimy też język angielski.

Titanium TV - widok wybranego filmu

Prostota i przejrzystość to podstawa

Sam program to prostota w najlepszym wydaniu. Na ekranie głównym widzimy duże plakaty filmów lub seriali. Możemy wybrać kategorię wyświetlanych pozycji: najpopularniejsze, najnowsze, najlepiej oceniane, wskazany gatunek filmowy. Możemy również skorzystać z wyszukiwarki.

Jeżeli wiemy już co chcemy oglądać klikamy we właściwy plakat, ukaże nam się ekran z krótkim opisem fabuły, z podpowiedziami podobnych pozycji. Tutaj możemy też obejrzeć zwiastun oraz przejść bezpośrednio do strony filmu na portalu IMDB. Gdy chcemy rozpocząć oglądanie wystarczy, że klikniemy właściwy przycisk. Ja skonfigurowałem program tak, że od razu wyszukiwane są napisy po polsku, wystarczy wybrać odpowiednią wersję. Następnie naszym oczom ukazuje się lista dostępnych źródeł. Polecam wykluczyć materiały słabej jakości, a jeśli dysponujemy szybkim łączem, ograniczyć się tylko do wersji HD. Po zatwierdzeniu, po jakichś 30 sekundach buforowania, uruchamia się film. Tak po prostu, rozrywka w najprostszej postaci.

Titanium TV - widok wyboru źródła

Wszyscy lubią obejrzeć od czasu do czasu coś dobrego

Jeżeli najdzie Cię ochota na seans filmowy albo chcesz przed snem odhaczyć choć jeden odcinek ulubionego serialu to z całą pewnością mogę polecić Titanium TV. Ten program pozwoli Ci na to bez zbędnych instalacji i konfiguracji, w prosty i przyjemny sposób. Musisz tylko pamiętać o regularnej aktualizacji programu, żeby zawsze mieć najświeższe źródła do multimediów.

Udostępnij
Dariusz Brzóska
Dariusz Brzóska

Z zawodu handlowiec z prawie 15-letnim doświadczeniem. Sercem zawsze w branży IT. Po godzinach prowadzę bloga o smart home, kanał youtube z animowanymi statystykami oraz projektuję strony internetowe. W wieku 40 lat podjąłem ryzyko i spełniam się zawodowo jako marketer.