Zmiana wyglądu Kodi na przykładzie skórki Amber

Zmiana wyglądu Kodi jest bardzo prosta. Zobacz jak w kilku krokach przekształcić go w piękne centrum multimedialne.

Kodi już dobrze działa, teraz będzie też dobrze wyglądał

We wcześniejszym poradniku pokazałem, jak skonfigurować program Kodi i jakie dodatki zainstalować, żeby móc w pełni korzystać z potencjału tego programu. Na tym etapie wiecie, jak dodać do biblioteki zasoby z dysków twardych oraz jak streamować filmy i seriale bezpośrednio z internetu, za pomocą wtyczki Exodus Redux. Przyszła więc pora, żeby zająć się interfejsem. Zmiana wyglądu Kodi jest bardzo prosta. Jeżeli poświęcisz chwilę i przejdziesz przez poniższe kroki, zmieni się nie do poznania i bliżej mu będzie do aplikacji Netflixa, niż do surowego wyglądu zaraz po uruchomieniu.

Zmiana skórki i ukrywanie kategorii w menu głównym

Wszystkie zmiany w interfejsie przeprowadzimy na przykładzie skórki Amber, ale podobnie powinno to wyglądać przy innych nakładkach. Wchodzimy wiec w ustawienia – Interfejs – Skóra – Pobierz więcej – wybieramy Amber. Po pobraniu i zainstalowaniu potwierdź zachowanie zmian. Od razu wchodzimy w Konfigurację skóry – Kompozycja ekranu startowego – Customize home menu and shelves. Najpierw usuniemy wszystkie pozycje, które mają być ukryte w menu startowym. Żeby to zrobić wchodzimy w interesującą nas pozycję i klikamy Dezaktywuj. Czynność tą wykonujemy dla wszystkich kategorii oprócz Wideo, Filmy, Seriale i Ustawienia.

[smartslider3 slider=”10″]

Ustawienia kategorii Wideo

W kategorii Wideo zmieniamy Ustaw akcję – wybieramy Standardowe – Filmy. W tej samej kategorii klikamy na Shelf 1 – ponownie Shelf 1 – Biblioteka wideo – Filmy – Ostatnio dodane. Może być konieczne potwierdzenie pobrania wymaganego dodatku. Zmieniamy nazwę i zatwierdzamy przez wciśnięcie Gotowe.

[smartslider3 slider=”11″]

Ustawienia kategorii Filmy

Teraz przechodzimy do kategorii Filmy – wchodzimy w Ustaw akcję – Dodatek – Dodatek wideo – Exodus Redux – Filmy – wybieramy Utwórz pozycję menu tutaj. Następnie przechodzimy do Shelf 1 – ponownie klikamy Shelf 1 – Dodatek – Dodatek wideo – Exodus Redux – Filmy – proponuję wybrać Najpopularniejsze i klikamy Używaj w roli gadżetu. Nadajemy nazwę dla naszej półki, która będzie wyświetlana na ekranie głównym, np. Najpopularniejsze.

[smartslider3 slider=”12″]

Ustawienia kategorii Seriale

Podobne zmiany wprowadzamy dla kategorii Seriale, z tym że wybieramy odpowiednią opcję.

[smartslider3 slider=”14″]

Dodawanie własnych tapet

Na koniec dodamy tapety filmowe, zmieniające się w tle menu głównego. Przygotowałem paczkę ponad 500 obrazów pochodzących z różnych filmów. Wszystko w rozdzielczości Full HD bądź 4K i w proporcjach 16:9, czyli idealnie dopasowane do prezentacji na dużych telewizorach. Zestaw będzie aktualizowany, co kilka miesięcy, więc zapraszam do pobierania. Żeby zmienić tapety wyświetlane w tle wchodzimy w Ustawienia skóry – Tła – Set default background – Wiele – wskazujemy katalog z tapetami i zatwierdzamy OK. W moim przypadku jest on na dysku sieciowym. Następnie zmieniamy Use default background for home window i sub window na Tak.

[smartslider3 slider=”15″]

Zmiana wyglądu Kodi – prezentacja skórki Amber

Dzięki tym szybkim zmianom Kodi prezentuje się jak multimedialne centrum z prawdziwego zdarzenia, którego wyglądu nie powstydziłaby się żadna platforma streamingowa. Zaglądaj na mojego bloga, ponieważ w przyszłości planuję przygotować poradnik, jak z Kodiego zrobić konsolę do grania.

[smartslider3 slider=”16″]
Udostępnij
Dariusz Brzóska
Dariusz Brzóska

Z zawodu handlowiec z prawie 15-letnim doświadczeniem. Sercem zawsze w branży IT. Po godzinach prowadzę bloga o smart home, kanał youtube z animowanymi statystykami oraz projektuję strony internetowe. W wieku 40 lat podjąłem ryzyko i spełniam się zawodowo jako marketer.